Relacja z 16. Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. W. Wieczorka w Rudnikach

W dniach 18-23 maja 2021 na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego w Rudnikach odbyły się Konsultacje Treningowe oraz 16. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. W. Wieczorka. Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie oraz Warter Aviation reprezentowało 6 zawodników na samolotach Cessna 152:

• Agnieszka Dec
  • Albert Małek
  • Bartosz Brzeziński
  • Konrad Partyka
  • Patryk Gąsior
  • Damian Czak.

W czasie Konsultacji Treningowych zawodnicy wykonali po 60 treningowych lądowań oraz jedną trasę nawigacyjną.

Zawody składały się z dwóch konkurencji nawigacyjnych oraz 4 lądowań na celność – 2 normalne i 2 znad bramki.

Wieczorem 22 maja odbyła się ceremonia zakończenia zawodów. Na podium stanęli:

Miejsce I – Michał Bartler, Aeroklub Stalowowolski, 198 pkt.
Miejsce II – Michał Wieczorek, Aeroklub Krakowski, 260 pkt.
Miejsce III – Marcin Chrząszcz, Aeroklub Wrocławski, 330 pkt.

Najlepszym juniorem okazał się Patryk Gąsior reprezentujący Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie, z wynikiem 1160 pkt. Tym samym po raz drugi z rzędu otrzymał puchar przechodni Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. W. Wieczorka.

Studenci serdecznie dziękują Centrum Lotniczemu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, firmie Warter Aviation oraz Organizatorom za możliwość wzięcia udziału w zawodach i rywalizowania z najbardziej utytułowanymi sportowcami lotniczymi w Polsce!