Seminarium p.n. „Ciągła zdatność do lotu statków powietrznych lotnictwa ogólnego”

28 i 29 września 2021 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie odbyło się seminarium pn. „Ciągła zdatność do lotu statków Powietrznych lotnictwa ogólnego”. W ciągu dwóch dni seminarium przysłuchiwało się zdalnie jak i stacjonarnie ponad kilkaset osób. Spotkanie otworzył Wiceprezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego ds. Standardów Lotniczych Andrzej Kotwica oraz Prorektor ds. Studenckich PWSZ w Chełmie dr Beata Fałda i Prorektor ds. Rozwoju dr hab. Józef Zając, prof. PWSZ w Chełmie.

W agendzie seminarium omawiane były programy obsługi technicznej lekkich statków powietrznych, niezgodności z inspekcji RAMP oraz SPOT oraz transfer certyfikatów M/G/MF/Part 145.