Wizyta młodzieży IV Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie w CL oraz CSI

15 października 2024 r. młodzież klasy IIIA o profilu informatycznym z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jadwigi Młodowskiej w Chełmie gościła w Państwowej Akademii Nauk Stosowanej w Chełmie. Uczniowie zwiedzili nowoczesne laboratoria Centrum Studiów Inżynierskich oraz lotnisko Centrum Lotniczego. Podczas wizyty mieli okazję obejrzeć statki powietrzne, na których szkolą się studenci piloci oraz urządzenie symulacji lotu Entrol en-4000x FNPT II MCC, wykorzystywane w procesie praktycznego szkolenia lotniczego na specjalizacjach lotniczych.

Specjalistyczne sprzęty i urządzenia, z których w procesie nauki korzystają studenci kierunków inżynierskich Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie, zaprezentował i omówił dr Ireneusz Usydus.